TR EN

İpek Kayaselçuk / 2021-06-03

2 yıldır bekliyoruz... Sabır ve umutla.

 

Kamu görevlilerinin koronavirüs tarafından tehdit altında hissetmediklerini anons ettikleri zamanı hatırlıyor musunuz? O zamandan bu zamana kuşkusuz çok şey değişti. 31 Aralık 2019'da Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Çin'in Vuhan kentinde zatürre benzeri, virüs kaynaklı bir hastalığın yayıldığını duyurduğunda dünya onu neyin beklediğini bilmiyordu.

 

Bir yıl sonra, 9 Kasım 2020'de, Almanya'daki Türk göçmenlerin (Lifetime'da bizim için bir gurur ve ilham kaynağı olan) çocukları ve BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, dünyaya sağlığını geri kazandırabilecek bir aşı geliştirdiklerini açıkladılar. Ancak bu mucizevi keşfin ardından bir yıl daha geçti. Salgının ne zaman tamamen sona ereceğini, dünyanın ne zaman normale döneceğini ya da asla normale dönüp dönemeyeceğini bile bilmiyoruz. BioNTech'ten Sinovac'a kadar tüm aşı üreticileri, aşıların yıllık yapılması gerektiğini açıkladılar. Fakat küresel talebin aşıların yeterli üretimini veya adil dağıtımını hiçbir şekilde sağlayamadığı ortada. Bununla birlikte, yapabileceğimiz tek şey umutlu kalmak ve komplo teorilerini oldukları şey için kabul etmektir: komplo.

 

Koronavirüs ile geçen iki yıldan sonra, farklı varyantlar hala dünya çapında mutasyona uğramaya ve üremeye devam ediyor. İş yerlerini dezenfekte etmek, el dezenfektan kolonyaları kullanmak ve tabii ki maske takmak güvende kalmak için hala iyi bir alışkanlık. Zihinsel ve duygusal olarak yıpratıcı geçen bu iki yılda Lifetime ekibi, sizlerin, değerli çalışanlarınızın ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak için yorulmadan çalışıyor. Lifetime olarak bu mücadelede en yakın zamanda galip gelmeyi umuyoruz. Tünelin sonundaki ışığı görmeye çalışıyoruz ve sizinle dünyanın restore edilmiş sağlığını ve esenliğini kutlayabileceğimiz günün hayalini kuruyoruz.

 

Siz nasıl kutlamayı planlıyorsunuz?